Kerületünk

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzatának honlapja
  |  
A+   A-
  |     |  
május 5. vasárnap, Györgyi

Középpontban a különböző művészeti ágak a Kameraszínház foglalkozásain a B29-ben

Az elkövetkezendő hónapokban izgalmas, a művészeteket középpontba helyező programokkal várja a fiatalokat a Kameraszínház Egyesület, melyek megvalósítását Újbuda Önkormányzata pályázati forrásból támogatja.

Az interaktív foglalkozások három művészeti témakör köré épülnek, melyek a színház és dráma, a film- és mozgóképalkotás, valamint a zeneművészet. A 8 alkalmas programsorozat két foglalkozása a fake news, azaz az álhírek jelenségéről, médiafogyasztási szokásainkról és az újságírásról fog szólni.

  

Az alábbi időpontok és részletek már nyilvánosak, a többi alkalmat pedig hamarosan közzétesszük.

  

DRÁMURI - Drámajátékos fejlesztőfoglalkozások:

január 31., szerda, 15:30-17:30 között

március 11., szerda, 15:30-17:30 között

  

A Kameraszínház Egyesület foglalkozásain a résztvevők biztonságos közegben próbálhatnak ki egy-egy valóságból kiragadott szituációt, megtanulhatják, hogyan fejezzék ki érzelmeiket és a nyilvánosság előtti beszédet is gyakorolhatják – de legfőképp: új embereket ismerhetnek meg.

A foglalkozásokat témájuk és a szituációs gyakorlatok miatt elsősorban 12-15 éveseknek ajánljuk.

A foglalkozást vezeti: Nagy Zsombor podcaster, újságíró és drámainstuktor, valamint Lakatos János televíziós műsorkészítő.

  

FÉKNYÚZ – Médiatudatosság workshop:

március 18., hétfő, 14:00-15:30 között

Napjainkban rengeteg információ árasztja el az internetet, és nehéz kiigazodni a különböző hírek közt – amelyek gyakran valótlan dolgokat is tényként közölnek. Azt gondoljuk, erről kevés szó
esik, pedig a tudatos médiafogyasztás nagyon fontos, hogy jól tudjunk tájékozódni a világban.

A workshop során megismerkedünk a fake news fogalmával, megvizsgáljuk a jelenséget és közösen összegyűjtűnk pár technikát, melyek segítenek eligazodni a hírek világában. Második alkalommal pedig megtanulunk mi is hírt, igényes tartalmat gyártani.

A foglalkozást 15-25 évesek számára ajánljuk.

A foglalkozást vezeti: Nagy Zsombor podcaster, újságíró és drámainstuktor, valamint Lakatos János televíziós műsorkészítő.

  

Kreatív zenei foglalkozások:

„Ének Neked, Ének Veled” - Sergő Sára énekes-dalszerző zenei workshopja

április 8., hétfő, 17:30-19:00 között

április 15., hétfő, 17:30-19:00 között

 

Tapasztald meg a közös zenélés felszabadító hatását és fedezd fel a közösségi és egyéni jóllét útjainak kincseit a zene által! Ritka alkalom, amikor felszabadultan, közösen tudunk énekelni, zenélni közösségben.
Legtöbbünk csak iskolai kereteken belül találkozunk közös énekléssel, melynek egyfajta kötelező jellege elveszi a kedvet ennek a hatalmas lehetőségnek a megismerésétől. Az „Ének Neked, Ének Veled” workshop célja, hogy interaktív módon, egyéb művészeti ágakat bevonva új ismeretekre tegyünk szert, a zene jótékony hatását megismerve találkozzunk a magyar népdalok, a népdalok ihlette könnyűzene világával, más népek dalaival, mindezek által egymással. A workshopon belekóstolhatsz a közös zenei alkotás örömeibe, amit egyénileg, illetve csoportos munkában is megtapasztalhatsz.
A programra 15-30 év közötti korosztályt várjuk szeretettel. Zenei előképzetségre nincs szükség!
A programon való részvétel Újbuda önkormányzatának köszönhetően ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Regisztrálni az alábbi linken tudtok:
https://forms.gle/yNQVxCchpQUo7s8M6
A workshop időtartama: 2x90 perc

A programok Újbuda Önkormányzatának köszönhetően minden résztvevő számára ingyenesek.


Helyszín: B29 Ifjúsági Közösségi Tér (1114 Budapest, Bartók Béla út 29. – bejárat a Kelet Kávézó melletti kis udvarról)

  

A Kameraszínház Egyesület rövid bemutatkozása:

„Programjaink fókuszában a művészet és az azzal járó alkotás öröme áll. Tapasztalatunk alapján, a kamaszok és fiatal felnőttek körében sokan szeretnének aktív alakítói lenni környezetüknek, azonban erre nem mindig találnak megfelelő eszközöket. Célunk, hogy minél többek számára biztonságos teret biztosítsunk, melyben átélhetik a közös alkotás örömét, eközben pedig mindennapjainkat érintő, fontos témákról gondolkodhassunk együtt másokkal. Foglalkozásaink során szociális skilljeink, empátiánk és önismeretünk fejlesztésére is nagy hangsúlyt fektetünk, melynek köszönhetően a résztvevők önreflektíven tudnak közösségeikben dolgozni, kapcsolatot teremteni.”