Kerületünk

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzatának honlapja
  |  
A+   A-
  |     |  
február 19. szerda, Zsuzsanna

A szitkomok közösségei – Itt a Projektor popkulturális beszélgetéssorozat második alkalma

Merüljünk el együtt a popkultúra és a társadalom összefüggéseiben!

Várunk téged is 2025. március 4-én, kedden 18.00-19.30 között a Projektor második alkalmára, ahol arról gondolkodunk, miként tükröződnek a társadalmi változások a szitkomok átalakuló családképében és közösségeiben.

Gyere, és vizsgáljuk meg a kérdést olyan újgenerációs szitkomokban, mint a Jóbarátok, az Így jártam anyátokkal, az Agymenők vagy a Két pasi meg egy kicsi.

A beszélgetést szaktudásával Strausz László, az ELTE Filmtudomány Tanszékének docense segíti majd.

 

Találkozzunk a B29 Ifjúsági Közösségi Térben, ahol a témához illő hangulatban, meleg teával és popcornnal várunk!

 

Az esemény INGYENES, de mivel a létszám korlátozott, regisztráció szükséges. A sikeres regisztrációról e-mailben tájékoztatunk.

 

Regisztrációs űrlap: https://forms.gle/qxSMeJ8DQgrEHHC69

 

Az esemény az Újbuda Önkormányzata - B29 Ifjúsági Közösségi Tér együttműködésével valósul meg.

 

A szitkomok közösségei – Itt a Projektor popkulturális beszélgetéssorozat második alkalma

 

MI A PROJEKTOR?

A popkultúra termékei átszövik a mindennapjainkat, és gyakran észre sem vesszük, mennyi gazdasági, politikai és társadalmi hatás formálja őket. A Projektor programsorozat célja, hogy szakértők bevonásával és közös gondolkodás segítségével reflektáltabb befogadói viszony alakuljon ki a résztvevőkben a popkulturális termékek felé, ezáltal elősegítve a tudatosabb kulturális- és médiafogyasztást, valamint a kritikus gondolkodást.

 

KIK VAGYUNK MI?

Mi hárman, a program megálmodói az f21.hu online kulturális magazin szerkesztőségében ismerkedtünk meg, és bár különböző művészeti ágak, a zene, az irodalom és a film irányából érkezünk, felismertük, hogy hasonlóan gondolkodunk a kultúra működéséről, annak összefüggéseiről.

Horváth Máté egyetemi tanulmányai és többéves zenei rovatvezetői munkája során a zeneipar, elsősorban a kortárs könnyűzeneipar működéséről szerzett átfogó ismereteket.

Katona Alexandra az irodalom, elsősorban a gyerek- és ifjúságiirodalom-kutatás felől vizsgálja a populáris alkotásokat, doktori kutatási témája a kortárs ifjúsági krimi.

Vigh Martin filmkritikus, érdeklődésének homlokterében egyrészről szintén a fiataloknak szánt tartalmak, másrészről a film és a társadalmi folyamatok összefüggése, a maszkulinitás reprezentációjának kérdései állnak.