A+   A-
  |     |
április 29. hétfő, Péter

Családi futóverseny Újbudán

A Kerület Napja alkalmából futóversenyt rendezett Újbuda önkormányzata. A versenyre minden korosztályból érkeztek versenyzők.
Két helyszínről 2.5 km-es távot teljesítettek azok a sportolni vágyók, akik november 11-én, a Kerület Napján indultak a városrészek közötti futóversenyen. Őrmezőről és Albertfalváról indult a verseny 11 órakor és a 2,5-2,5 km megtétele után mindkét helyről indulók a Kelenvölgyi Művelődési Házhoz érkeztek. A nevezés természetesen ingyenes volt, s a versenyben résztvevő három közösségi ház, az őrmezei, az albertfalvi és a kelenvölgyi révén sportos kapcsolatot teremtettek a versenyzők a kerület városrészei között. Öt korcsoportot határoztak meg a 10 év alattiaktól a 40 év feletti korosztályig. Mindkét irányból induló csapatokból az első 100-100 befutó pólót nyert, s korcsoportonként és nemenként az első három helyezett érmet kapott. A kerületi iskolák között tömeges versenyt is rendeztek. Itt az iskolák csapatainak első helyezettjei 25 ezer forint értékű sporteszközöket nyert. Ezen kívül minden versenyző részt vehetett a tombolán, ahol távonként 1-1 kerékpárt és 10-10 futball labdát sorsoltak ki. A verseny fő támogatója Újbuda önkormányzatának Sport és Üdülési osztálya volt, fővédnöke pedig Molnár Gyula és Józsa István MSZP-s politikusok voltak. További védnökök voltak még: Lakos Imre, Simon Károly és Jellinek János önkormányzati képviselők. Preisinger Éva, az Őrmezei Közösségi Ház vezetője elmondta, hogy már hatodik alkalommal rendezték meg ezt a versenyt. Az Őrmezei és a Kelenvölgyi Közösségi Ház, már két éve részt vesz a verseny megszervezésében, az albertfalvi viszont csak tavaly csatlakozott, de olyan jól sikerült a verseny, hogy idén is hárman álltak össze. Tekintse meg az ÚJBUDA TV Kerület Napjáról készült képes összefoglalóját!