Preambulum
A pályázat célja:
A szakkollégiumok 2024. és 2025. évi szakmai munkájának, folyamatos működésének és fejlesztésének támogatása. Támogatási időszak: 2024. szeptember 30. – 2025. augusztus 31.
Pályázhatnak:
Budapest, XI. kerületi székhellyel vagy működési hellyel rendelkező, a nemzeti felsőoktatási kiválóságról szóló 24/2013. (II. 5.) Korm. rendeletnek megfelelően működő, az Oktatási Hivatal által bejegyzett szakkollégiumok pályázhatnak a támogatásra. A pályázatot vagy (1) önálló jogi személyként tudják benyújtani a szakkollégiumok (pl. alapítvány, egyesület), vagy amennyiben nem rendelkeznek önálló jogi személyiséggel, akkor (2) a szakkollégium fenntartója vagy egy államilag elismert felsőoktatási intézmény tudja benyújtani a pályázatot a szakkollégium nevében.
Amennyiben a pályázó jogi személy székhelye és a szakkollégium működési helye eltér, akkor a pályázónak nyilatkoznia kell arról, hogy a szakkollégium tényleges tevékenysége melyik helyszínen folyik.
- Általános tudnivalók
Egy szakkollégium nevében egy pályázat nyújtható be.
Igényelhető támogatás: maximum 600.000 Ft
A pályázat útján igényelhető támogatás 100%-os intenzitású, vissza nem térítendő támogatás.
A pályázathoz saját forrás biztosítása nem kötelező.
- A támogatások előfinanszírozással kerülnek kifizetésre
A támogatási kérelem benyújtása pályázati adatlapon történik, melyen fel kell tüntetni a 2024/25-ös tanév során a források felhasználásával megvalósítandó célokat, a tervezett összköltségvetést, továbbá azt, hogy a pályázó milyen saját vagy egyéb anyagi forrással rendelkezik a célok megvalósításához az igényelt támogatás összegén felül. Az adatlap szerves részét képezik a vonatkozó jogszabályokban előírt kötelező nyilatkozatok.
A nyertes pályázóknak a támogatási összeg rendeltetésszerű felhasználásáról elszámolást kell benyújtaniuk a támogatási szerződésben és a 25/2016.(XI. 22.) ÖK rendeletben foglaltak szerint. A támogatás kifizetésére (az elnyert összegben) a szerződéskötést, valamint a banki felhatalmazó levél átadását követően kerül sor.
Amennyiben a Pályázó még nem számolt el a tavalyi évi támogatással, úgy a 2024. évi nyertes pályázat esetén a támogatás összegének kifizetésére az elszámolás elfogadását követően kerülhet sor.
- A támogatás felhasználása
- A pályázati összeg az alábbi kiadásokra használható fel:
- személyi jellegű kiadások (különösen: számfejtett bérköltség, számfejtett - nem számlás - megbízási díj) és járulékai,
- bérleti díj,
- rezsi és más üzemeltetési költségek,
- szakmai táborok és utak (utazás, szállás, kiküldetés, konferencia), belépők költségei,
- könyvelői díj, bankköltség,
- hirdetmény, kommunikációs kiadások,
- versenyek rendezése, rendezvényszervezés, szolgáltatásvásárlás,
- honlap működtetési kiadások,
- nyomdai előkészítés, nyomdaköltség,
- online platformok, szoftverek előfizetése,
- folyóiratok, szakkönyvek elektronikus változatára történő előfizetés, vásárlás,
- 50 000 Ft egyedi beszerzési értéket meg nem haladó értékű technikai eszközök, bútorok beszerzése, tárgyi eszközök beszerzése,
- felújítási és karbantartási munkálatok és az ehhez szükséges eszközök beszerzése.
- A pályázati összeg az alábbi kiadásokra nem használható fel:
- díjak, ajándékok finanszírozására,
- külföldi utazásra,
- a 25/2016.(XI. 22.) ÖK rendelet alapján a támogatási összegből reprezentációs célú kiadások nem teljesíthetők. A támogatás összege alkohol tartalmú ital vásárlására nem számolható el.
- A rendelkezésre álló forrás elosztásával, elbírálással kapcsolatos információk
- Alapelvek:
- Demokratikus elosztás elve
- Alapelvek:
Támogatási forrás elosztása pályázati rendszeren keresztül történik. A támogatható szervezetekről és a támogatás összegéről pályázatonként 2 független szakmai bíráló értékelése és a területért felelős Alpolgármester szakmai javaslata alapján a Polgármester dönt. Alapítványi pályázó esetén a Képviselő-testület döntése is szükséges. A támogató fenntartja azt a jogát, hogy a bírálati eredmények alapján az igényelttől eltérő összegű támogatásról döntsön.
- Átláthatóság elve
A nyertes szervezetekkel kötött támogatási szerződéseket, illetve az elszámolási dokumentációt Újbuda Önkormányzata kereshető módon nyilvánosságra hozza az ujbuda.hu honlapon.
- Szakmaiság elve
Az elbírálás során a megadott értékelési szempontok szerint kiemelt szerepet játszik a szakmai tartalom kidolgozottsága, végiggondoltsága, a meghatározott célok és tevékenységek közötti összhang.
- Területi elv
Kizárólag Újbuda Önkormányzatának közigazgatási területén található székhellyel vagy működési hellyel rendelkező szakkollégium részesülhet a pályázati támogatásban.
- Törvényesség elve
A hatályos jogszabályoknak megfelelően működő és adatot szolgáltató pályázóval köt csak támogatási szerződést az Önkormányzat.
- Bónusz pontokkal jutalmazhatók azok a szakkollégiumok, amelyek
- Budapest XI. kerület közigazgatási területén valósítanak meg programokat, projekteket, és/vagy a programok, tevékenységek tematikája, tartalma Újbudához kötődik,
- szociális problémákra, aktuális társadalmi és gazdasági kihívásokra reflektáló programokat (pl. ukrán-orosz háborús helyzet) szerveznek,
- jelen pályázat korábbi szakkollégiumi programokra és folyamatokra építő, azok kimenetét innovatív módon felhasználó kezdeményezés,
- Interkoll által minősített szakkollégiumok.
- A pályázat bírálat nélkül elutasításra kerül, amennyiben az a kiírásban szereplő feltételeknek nem felel meg, különösen, ha:
- a pályázat határidőn túl érkezett be,
- a pályázati adatlap és a munkaterv nem, vagy hiányosan került benyújtásra,
- a pályázati dokumentáció kézzel lett kitöltve,
- a pályázó nem felel meg a Preambulumban részletezett pályázói körnek,
- elektronikus benyújtás esetén a nyilatkozatok vagy a pályázati dokumentumok nem megfelelően lettek hitelesítve,
- a megvalósítás időszaka eltér a felhívásban megjelölt támogatási időszaktól.
- Az elszámolással kapcsolatos előzetes információk
Az elszámolásnak tartalmaznia kell:
- a támogatási elszámoló lapot (szerződéskötéskor mellékeljük),
- a kitűzött célok megvalósulását bemutató szöveges és fényképpel ellátott beszámolót,
- a támogatás felhasználását igazoló, záradékolt számláknak és az egyéb számviteli bizonylatoknak a másolatát,
- a támogatási cél érdekében kötött szerződések/megrendelések másolatát,
- a kifizetésekről szóló bankkivonatok, illetve kiadási pénztárbizonylatok. másolatát.
Az elszámoláskor csak a támogatási szerződésben rögzített célnak megfelelő és a meghatározott időintervallumban kibocsájtott számlák fogadhatók el. A pénzügyi elszámolás részeként a pályázó nevére (akivel az Önkormányzat a szerződést kötötte) és címére kiállított számla, számviteli bizonylat fogadható el. Az elszámolás további részleteiről tájékozódhat a 25/2016.(XI. 22.) ÖK rendeletben, valamint a további részletekről a nyertes pályázatok esetében a szerződéskötés során rendelkezünk.
- A pályázással kapcsolatos további tudnivalók
A pályázati adatlapok letölthetők a http://kozigazgatas.ujbuda.hu/palyazatok-tamogatasok internetes oldalról.
A pályázat szakmai tartalmával és a formai követelményeivel kapcsolatos további információ: ifjusag@ujbuda.hu és Kissné Szeli Katalin szeli.katalin@ujbuda.hu (+36-70-525-1358)
Az érvénytelen pályázatokról érdemi elbírálás nélkül értesítést küldünk a pályázati eljárás lezárását követően.
Pályázat benyújtása:
A pályázat során az alábbi dokumentumok benyújtása kötelező:
- pályázati adatlap,
- a pályázati adatlap mellékleteit képező kötelező nyilatkozatok,
- a pályázati adatlap mellékletét képező munkaterv,
- a pályázati adatlap mellékleteként a pályázó hatályos létesítő okiratának másolata (ha a szakkollégium önálló jogi személyként pályázik) vagy a szakkollégium alapítására vagy működési rendjére vonatkozó hatályos, aláírt dokumentum másolata (fenntartói pályázó esetén),
- a pályázati adatlap mellékleteként a pályázó jogszerű képviseletét bizonyító dokumentum (pl. aláírási címpéldány másolata).
A pályázat benyújtásának lehetséges módjai:
- postai úton legkésőbb 2024. november 27-i postára adási határidővel Budapest Főváros XI. Kerület Újbudai Polgármesteri Hivatal alábbi címére:
1113 Budapest, Bocskai út 39-41. (kérjük a borítékon feltüntetni: „Szakkollégiumi pályázat 2024/2025.”),
vagy - elektronikus úton – melynek feltétele, hogy a pályázó szervezet rendelkezzen Cégkapu vagy Ügyfélkapu hozzáféréssel – a szervezet saját cégkapu adataival az alábbi módon:
- e-Papíron vagy
- az UJBUDA rövid nevű, 202117330 KRID azonosítójú hivatali kapun keresztül (a legördülő menüben Budapest Főváros XI. kerület Újbuda Önkormányzata néven található).
Felhívjuk figyelmét, hogy kizárólag hitelesített dokumentumokat áll módunkban befogadni, így kérjük, csatolmányát elektronikus aláírással ellátva küldje el, vagy e-Papíron keresztül a feltöltést követően a hitelesítés funkciót kiválasztva, AVDH szolgáltatással hitelesítse azt.
Az e-Papír kitöltése során az „Egyéb” témacsoportot és az „Egyéb” ügytípust válassza ki, a tárgy megjelölésénél pedig tüntesse fel a pályázat típusát, valamint a pályázati célt (pl. Szakkollégiumi pályázat 2024.). Kérjük, hogy egyszeri belépéssel töltse fel egy dokumentumként a pályázati adatlapot és annak kötelező mellékleteit, ne külön-külön belépésekkel.
Hitelesítés hiányában a feltöltött dokumentum érvénytelen, ez esetben a pályázat érdemi elbírálására nem kerül sor.
Kérjük, hogy amennyiben egy fenntartó több szakkollégiumi pályázatot nyújt be, úgy a pályázatok dokumentációját szakkollégiumonként, a rendszerbe külön-külön belépve töltsék fel!
Kérjük, hogy lehetőség szerint az elektronikus úton történő benyújtást részesítsék előnyben!
A pályázat beadási határideje: 2024. november 27. (szerda)
Személyes benyújtásra nincs lehetőség!
Hiánypótlásra a munkaterv kivételével a pályázati adatlap mellékleteinek vonatkozásában, az e-mailen történő felszólítást követő 5 munkanapig van lehetőség.
Támogatási döntésről történő értesítéssel kapcsolatos információk:
Az elbírálást követően az eredményekről az Önkormányzat értesíti a pályázókat, majd a nyertes pályázókkal támogatási szerződést köt. Az eredmény megjelenik a www.ujbuda.hu internetes oldalon is.
A pályázatok várható elbírálása: 2024. december
A szerződéskötés várható ideje: 2025. január
Budapest, 2024. november 7.
Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata
képv.:
dr. László Imre
polgármester
Értékelő lap a szakkollégiumok számára kiírt pályázathoz
Terület | elérhető MAXIMUMpontszám |
MINDÖSSZESEN | 47 |
Szakmai tartalom: | 25 |
A 2024/25-es tanév munkaterve világos, kidolgozott, jól felépített és világos célkitűzéseket fogalmaz meg. | 7 |
A szakkollégium tagsága rendelkezik a megelőző három lezárt tanévben TDK, OTDK vagy más versenyeken elért releváns helyezésekkel, tudományos publikációval, illetve a szakkollégium rendelkezik intézményesített oktatási és kutatási kapcsolatokkal. | 5 |
A támogatandó célok kifejtése világos, kidolgozott, részletes. | 6 |
A beszerezni kívánt eszközök és immateriális javak szükségessége kellően alátámasztott. | 3 |
A szakkollégium társadalmi szerepvállalásának leírása része a pályázatnak, átgondolt és innovatív. | 4 |
Pénzügyi terv: | 10 |
A támogatandó célok leírása és a tervezett költségvetése összhangban van. | 4 |
A munkaterv és a tervezett éves költségvetés összhangban van. | 2 |
A más forrásból származó támogatások érthetően, egyértelműen fel vannak tüntetve éves és projekt költségvetési szinten is. | 2 |
A 2024/25-es tanév költségvetése hitelesen kitöltött, a megjelölt források érthetően, egyértelműen fel vannak tüntetve. | 2 |
Bónusz pontok: |
12 |
A programok, tevékenységek kötődnek Újbudához. | 7 |
A szakkollégium szociális problémákra, aktuális társadalmi és gazdasági kihívásokra reflektáló programokat szervez (, ukrán-orosz háborús helyzet stb.) . | 2 |
Korábbi szakkollégiumi programokra és folyamatokra építő, azok kimenetét innovatív módon felhasználó kezdeményezés | 2 |
Interkoll által minősített a szakkollégium. | 1 |