Engelhardt Éva Tamara 1972-ben született Mezőhegyesen, a kerületben tíz éve lakik kisfiával. 2009. februárja óta segíti munkájával a Jobbik XI. kerületi alapszervezetét. Részt vett a mozgalom Európai Parlamenti- és az Országgyűlési választások kampányában is. 2009. óta a Városi Nemzeti Szövetség (VNSZ) budapesti elnöke.
Tamara, azt javaslom csapjunk rögtön a lovak közé és beszéljünk arról, amelyek a jelen helyzetben - egy megismételt önkormányzati képviselőválasztás kapcsán - leginkább érdeklik a választókat.
Támogatom az ötletet.
Milyen esélyét látja annak, hogy győzni tud? Az önkormányzati választáson a kerületben szinte minden körzetben a Fidesz jelöltje nyert, ráadásul most még csak kompenzációs listán sem hasznosulnak a be nem jutó képviselőjelöltre adott szavazatok?
A kérdés jogos, amit feltehetünk úgy is - miért lenne ez most másképp? A válaszom pedig az, hogy azért, mert a helyzet egészen más, mint októberben. A Fidesz gyakorlatilag az egész országban, minden szinten átvette az irányítást, így itt a kerületben is. Minden lehetősége megvan arra, hogy a terveit megvalósítsa. Ugyanakkor rendkívül fontos lenne, hogy a belső, fideszes pártkontroll mellett egy külső ellenőrzés is létrejöjjön. Erre pedig egyértelműen a Jobbik a legalkalmasabb, hiszen jobboldali-nemzeti világnézet alapján közelít a kérdésekhez, ugyanakkor elutasít mindenféle trükközést és mutyit. Röviden: minden olyan javaslatot támogat, amely a nemzet érdekét szolgálja és emellett felügyeli a törvényességet is. Aki követte a párt országgyűlési munkáját az láthatta ezt az elvet a gyakorlatban is megvalósulni, hiszen a nemzet ügyét előrevivő törvényjavaslatokat a Jobbik mindig támogatta.
Tehát, ha jól értem, azért fontos a határozott Jobbik jelenlét, hogy figyelemmel kísérjétek az önkormányzat munkáját: ha jó megoldásokat látnak, akkor azokat (akár konkrét javaslatokkal, tervekkel is) támogassák, ha problémákat látnak, arra felhívják mind a nyilvánosság, mind a testület, de ha szükséges, akár a hatóság figyelmét is?
Nem kizárólag: bár sokan azt gondolhatják, hogy egy kis Jobbik-frakció az előbb említetteken felül, még ha akarná sem tudná a saját elgondolásait megvalósítani, a valóság igencsak mást mutat!
Tudna erre példákat mondani?
Bár még épp csak elkezdődött az önkormányzat új képviselő-testületének a munkája, máris több olyan téma támogatásra talált, amely eredetileg a kerületi Jobbik programjaként szerepelt:
Elutasítottuk, hogy Gazdagréten parkolóház épüljön, mert azon a helyszínen értelmetlen, egyúttal rombolja a körkényen élők életkörülményeit - ezt immár az önkormányzat is így látja, ezért jó esély van arra, hogy nem is valósul meg.
Kezdeményeztük, hogy a kis postákat a kerületben is nyissák újra - erre most olvashatjuk az Újbuda újságban, hogy polgármesterünk is "immár" hasonlóan látja a helyzetet és lépéseket fog tenni a helyzet megoldására.
Mekkora jelentősége van annak, hogy nem egy, hanem két jobbikos képviselő dolgozik az önkormányzatban?
Ahhoz, hogy erre a kérdésre igazán érthetően válaszolni tudjak, engedje meg, hogy pár mondatban bemutassam az önkormányzati képviselők feladatait: a munka bizottságokban folyik, ezért mielőtt egy javaslat a testület elé kerül, az illetékes bizottságok alaposan átbeszélik, módosításokat javasolnak, elfogadásra vagy elutasításra javasolják a testületnek. A bizottságokban részt vevők így sokkal több információval rendelkeznek egy-egy konkrét üggyel kapcsolatban, mint azok, akik az adott bizottság munkájában nem vesznek részt. Kerékgyártó Krisztina, a Jobbik XI. kerületi önkormányzati képviselője a Gazdasági-, és a Pénzügyi bizottságban vesz részt, ezen kívül sikerült egy nem testületi tagot is delegálnunk a Szociális és egészségügyi bizottságba. Ha azonban még egy képviselő jutna be, úgy máris nagyobb területet tudnának lefedni a jobbikos képviselők.
Ez azt jelenti, hogy Krisztina a többi bizottságban zajló eseményeket nem is tudja figyelemmel követni?
Erről nincs szó, azonban tudni kell valamit: a bizottságok és a képviselők számát törvényileg jelentősen csökkentették, a megoldandó feladatok száma viszont az előző ciklusokhoz képest nem csökkent, egy ember szinte képtelen az Önkormányzat munkájában olyan szinten részt venni, ahogy arra a Jobbik szerint szükség lenne. Ezért van nagy szükség arra, hogy minél több jobbikos legyen az Újbudai Önkormányzat képviselői között, akik egymás munkáját kiegészítik, segítik, és a nemzeti érdekeket a lehető legtöbb bizottságban képviselik.
Melyik bizottságban tartja fontosnak, hogy részt vegyen?
Nagyon fontos szerepet tölt be a Jogi-, a Kulturális-, és az Oktatási bizottság is. Mindháromban nagy jelentősége lenne annak, hogy képviseljem a Jobbik álláspontját és ezen keresztül a nemzeti érdekvédelmet.
Nem ejtettünk még szót a körzetéről - itt mik azok a témák, amelyek határozott megoldást követelnek?
Mindenekelőtt az önkormányzati tulajdonban lévő, régi festékgyár életveszélyes, félig lebontott épületét említeném meg. Ennek a bontását be kell fejezni és a területet - a Jobbik javaslata alapján - megnyitni a lakosság előtt Gyermek KRESZ Parkként vagy padokkal, asztalokkal felszerelt pihenőhelyként.
Önkormányzati képviselőként fontosnak tartanám egyúttal a kerületi játszóterek folyamatos rendben tartását, a gyermekétkeztetés kedvezőbb feltételeinek megteremtését, valamint a további közösségi pihenő-, és szabadidőparkok létrehozását.
Köszönöm az interjút! Van még valami, amit a körzet választópolgárainak mondana?
Arra szeretném őket kérni, hogy ne sajnálják ezt a kis időt, azt a maximum fél órát, amit a december 18-i választáson való részvétellel töltetének. Egy kis vasárnapi séta amúgy is jót tesz és pontosan ezek az apró cselekedetek, amelyek aztán jó irányba fordíthatják a bennünket körülvevő világot!
Jobbik (2010. 12. 06.)