Kerületünk

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzatának honlapja
  |  
A+   A-
  |     |  
április 29. hétfő, Péter

Kampányvita, Lakos Imre kontra dr. Rétvári Bence

Konzervativizmus vagy liberalizmus? Lakos Imre és dr. Rétvári Bence vitaestjén a képviselőjelöltek bemutatkozás után, egymásnak tettek fel kérdéseket.


Lakos Imre és dr. Rétvári Bence vitaestjén a képviselőjelöltek bemutatkozás után, egymásnak tettek fel kérdéseket. Elsőként a 15. választókörzet helyéről és szerepéről esett szó. Rétvári Bence az átmenő forgalmat és a Gellért-hegyen zajló építkezéseket jelölte meg fő problémaként, s felhívta a figyelmet az ezzel kapcsolatos döntések felelősségére. Lakos Imre ugyanezt tette a bel-budai részeken zajló nagyberuházások kapcsán.

A jelenlegi alpolgármester, a négyes metróval kapcsolatban kiemelte a metróbiztos szerepét, s hangsúlyozta a rezgésfigyelő-rendszer legkisebb jelzése esetén is azonnali intézkedésekre van lehetőség. A Fidesz-KDNP jelöltje azt kifogásolta, hogy a metrótörvényben nincsenek különleges garanciák beépítve a háztulajdonosok védelmének érdekében.

A vita folytatásában szóba került még a szociális népszavazás, melyről Lakos Imre úgy vélekedett, hogy a feltett kérdések nem olyanok melyekről ezen a módon kell dönteni, az emberek nem veszik tudomásul, hogy az ellenzék ezen keresztül akar kormányt buktatni, mindazonáltal arra buzdított mindenki menjen szavazni, a döntés amely megszületik érvényes döntés lesz. Rétvári Bence szerint a díjfizetést az elmúlt 4-5 év elhibázott gazdasági döntései eredményezték, így a népszavazás az utolsó törvényes lehetőség arra, hogy az emberek megállítsák egy olyan program végrehajtását amelyre a kormány nem kapott tőlük felhatalmazást.

Abban hogy a fővárosban jelenleg kialakított közigazgatási struktúra nem működik tökéletesen mindkét jelölt egyetértett. Rétvári Bence ezzel kapcsolatban kifejtette, az, hogy a kerületek felett két irányítási szerv is működik, nevezetesen a Közigazgatási Hivatal, és a Fővárosi Önkormányzat olyan párhuzamosság, amelyet hosszú távon meg kell szüntetni, erre pedig az elektronikus közigazgatás megteremtése kínál lehetőséget. Az SZDSZ-MSZP jelöltje szerint pedig sokkal kevesebb probléma adódna mindebből, ha a képviselők, és a pártok képesek lennének összefogni, és az egymásra mutogatás helyett az együttműködést helyeznék előtérbe.

K.A. - Újbuda TV (2008. 01. 22.)