Karácsony előtt, aranyvasárnap az ünnepi hangualattól eltekintve minden úgy ment mint máskor - magyarázta az esetet a háromgyerekes apuka, Somlyai Zoltán. "Mikor a Savoyai Jenő térhez érkeztem, a megállóban megpillantottam egy férfit, aki kétségbeesetten segítségért kiabált, miközben egy élettelennek tűnő kislányt tartott a kezében. Fölment bennem az adrenalin, azonnal leugrottam a buszról, közelebbről pedig láttam, hogy a kislány ellilult és levegőért kapkod."
A szülők elmondásából kiderült, még a buszon egy idős néni kínálta meg a gyermeket egy nagy darab cukorkával, amit az apuka nem vett észre. A kislány szinte azonnal félrenyelte a cukrot, azt viszont senki sem tudta a közelben, mit is kellene ilyenkor csinálni. A buszvezető lélekjelenlétének és tudásának köszönhetően megmentette az életét az elsősegélynyújtó tanfolyamokon is oktatott Heimlich-féle műfogással. Ezt a módszert minden autóvezető megtanulja egyszer, de többnyire az idő múltával el is felejti. Somlyai úr azonban egy véletlen folytán fel is frissítette tudását, amikor néhány héttel az eset előtt a tévé kapcsolgatása közben egy éppen erről szóló tájékoztató filmbe botlott.
Később az életmentő és a megmentett kétszer is találkozott, a szülők természetesen nem győztek hálálkodni. A 26 éve buszsofőrként dolgozó Zoltán tette nem maradt hála nélkül, a BKV jutalomban részesítette. Dr. Kocsis István a BKV vezérigazgatója saját keretéből 50 ezer forintot ajánlott fel neki a nem mindennapi helytállásáért. Mivel Somlyai Zoltán újbudai lakos, a kerületi vezetés is szerette volna elismeréséről biztosítani a buszvezetőt, ezért Lakos Imre alpolgármester szeméyesen mondott köszönetet, majd egy ajándékcsomagot adot át a hősnek.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |