Kerületünk

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzatának honlapja
  |  
A+   A-
  |     |  
április 28. vasárnap, Valéria

Új tulajdonosi program, azaz módszer a quasi adózásra!

Hogyan lesz fából vaskarika? Vigyázz, mert a saját tulajdonodat kínálják pénzért megvételre! Gyurcsány-csíny - most már az emberek ellen is.


Az állami vállalat elsődleges tulajdonosa a nép, a magyar ember. A vállalat esetleges eladásakor a befolyó összeg a költségvetésbe kerül és elvileg felhasználható minden egyes magyar ember javára - például adócsökkentésre, az államadósság csökkentésére, stb.

Ha az állami vállalatot tőzsdére viszik, értéke részvényekben testesül meg. Ezek a részvények továbbra is a magyar emberek tulajdonát képezik!

Mi a lényege a "vedd meg a saját részvényedet!" című gyurcsányi "Új tulajdonosi program"-nak?

Az állami vállalat részvényeit felértékelik, majd a túlértékelt részvények árából kedvezményt adnak. Ha van az emberek egy csoportjának némi megtakarított pénze, eredetileg is saját tulajdonát megveszi, erről most már igazolást (részvényt) is kap. Azért, hogy minél többen dőljenek be ennek a trükknek, az állam hitelt is biztosít - persze kamat (felár) fejében.

A bepalizott kisrészvényes "új tulajdonosa" lesz - kisebbségben! - eredetileg is saját vagyonának úgy, hogy a részvénytársaság működésébe éppen úgy nem szólhat bele, mint eddig. Keze gúzsba kötve, mert a jóságos állam kikötötte, hogy részvényeit bizonyos ideig - akár 5 évig - nem adhatja el.

Ezen öt év alatt az állam "orvgazdálkodással" elértéktelenítheti a céget és vele együtt a kisrészvényes tulajdonát. Más esetben eladhatja külföldi nagytulajdonosnak a céget ill. saját részvényeit - akár mélyen áron alul, ezzel tönkretéve az "új tulajdonosi" réteget.

A fából vaskarika, a nagy átverés részletei:
1. nincs garancia a befektetett tőke megtérülésére, bármennyire is elhitetik, hogy ez a vásárlás "kedvezményes";
2. a hitelből vásárolt részvények árát még a kamat is terheli;
3. elvész a szabad vásárlás választhatósága, mert a tőzsdén bármikor bárki befektethet, válogatva ezerféle részvényből.

Összefoglalva:

A jól menő, nyereséget termelő vállalait egyetlen állam sem adja el önszántából, mert ezeknek a cégeknek folyamatosan nő a tőkéje és egyre több adóval segítik a költségvetést. A bővülő költségvetési bevételek az adóterhek csökkentésére használhatók fel, ill. az állam adósságát csökkenthetik, ami minden magyar ember elemi érdeke. Nem véletlen, hogy ma már külföldi államok is örömmel megvásárolnak ilyen cégeket.

A gyurcsányi logika szerinti "vedd meg, ami eddig is a tied volt" nem más, mint újabb adó! Ráadásul: vedd el a közös tulajdonból azoknak az embereknek a tulajdonát, akik képtelenek vásárolni - hogy azután a költségvetésből a befizetett pénzed nyomtalanul eltüntethető legyen.

A tőzsdére vitt állami cégeket hamar át lehet játszani külföldi tulajdonosoknak - ezzel a "családi ezüst" végképp felszámolható. Fentiekkel analóg a helyzet a társadalombiztosításban.

A jó gazdaságpolitikát, az eredményes kormányzást csak hozzáértéssel, becsületes módszerekkel lehet megvalósítani, nem pedig a hülyének nézés újabb és újabb eszközeivel.

Nekünk ebből elég!

Kupper András - országgygűlési képviselő (2008. 04. 10.)