A Goldance fennállása óta talán eddigi legkiemelkedőbb versenyét izgulhatta végig a tánc iránt érdeklődő közönség nemrég a Hauszmann Alajos utcai sportcsarnokban.
A 7. Goldance Kupa és 'D', 'C' felnőtt Országos Bajnokság és a 14. Goldance Tánciskolás és Hobbi Kupa nemcsak a táncosok és a nézők de a zsűritagok szerint egy nagy volumenű kiváló verseny volt. Ezt az is fémjelzi, hogy a megszokott öt tagú versenyzsűri helyett ezen a megmérettetésen húsz szakember pontozta a táncosokat.
Ezen a versenyen nemcsak hobbi kategóriában aratott a táncegyesület, hiszen az amatőröknél Goldance-s döntős páros is állt a dobogón - ráadásul mindkét kategóriában.
A klub megalakulása óta roppant aktív a versenyek rendezésében, a versenyzők kinevelésében, hiszen hat éve oktatja a mozgás és a ritmus szerelmeseit, és a Magyar Táncsport Szövetség tagjaként pedig három éve működik. Az egyesület kezdő, középhaladó, haladó és szuperhaladó szinten is tanít - lehetőség van tehát hobby, vagy akár profi szinten táncolni.
Az oktatás a kezdetekkor két helyszínen zajlott a kerületben, először az Őrmezei Közösségi házban tartották a próbákat - így a klub egy kicsit 'újbudainak' vallja magát. Mára azonban versenytáncképzés is beindult - a suli Budapesten több helyszínen közel 40 csoportot tanít.
Kreiter Dávid a Goldance Táncsport Egyesület vezetője szerint a versenytánc nemcsak művészet, de komoly sport is. Nem elég hozzá a mozgás szeretete, rengeteg kitartásra és hitre van szükség ahhoz, hogy valaki eredményeket érjen el a versenytánc világában.
Mivel páros táncokról beszélünk elengedhetetlen a személyes tulajdonságok csiszolása mellett elsődlegesen egy jó táncpartnert találni. Akik kénytelenek elbúcsúzni táncpartnerüktől és szétválnak útjaik sokszor hosszú időt várnak míg ismét megtalálják a megfelelő partnert.
Akár a párkapcsolatban, a táncparketten is a partner megtalálása és megszerzése után a pár �megtartása� a legnehezebb feladat, a legnagyobb kihívás. Fontos, hogy megmaradjon a jó és őszinte kapcsolat a két fél között, hiszen csak úgy lehet együtt fejlődni és komoly sikereket elérni. Kreiter Dávid szerint a tánc nemcsak egy közös siker, hanem közösen megélt öröm is - szerinte a táncparketten pontosan úgy működnek a dolgok a két partner között, mint egy párkapcsolatban.
Akár a magánéletben, ebben az esetben is mindegy hogy maximalista férfiról és érzékeny tőről, vagy fordítva érzékeny férfiról és maximalista nőről beszélünk - a megoldás az alkalmazkodásban és az önkritikus hozzáállásban rejlik.
'Persze sok vitával és küzdéssel fűszerezve, de egy jól összeszokott páros a táncparketten fantasztikus eredményeket érhet el és örömöket élhet át együtt.' - véli Kreiter Dávid.
Az iskola vezetője szerint sok olyan táncospár van, akik a magánéletben is együtt vannak, az ő esetükben - akik esetleg még szorosabbra fonták a szálakat, mondjuk házasságban élnek vagy közös az otthonuk - könnyebb a munka a táncparketten is.
Dávid szerint egy ilyen suliba járni nemcsak páros-, de társas élményt is jelent. A tánc nemcsak fegyelmezettségre, alázatra tanít, de egy olyan elfoglaltságot jelent az ember számára, ami felszabadítja - a mozgás képes teljesen elfeledtetni a táncolóval a hétköznapi problémákat.
Ez a csoportos elfoglaltság a fiatalok számára nemcsak egy kiváló önkifejezési eszköz, de egészséges és biztonságos közösséget is biztosít - ahol az ember örök barátokra, sorstársakra és netán még igaz szerelmekre is lelhet. Dávid úgy fogalmaz: 'Aki nem táncol az sült bolond.'