Egyszer volt hol nem volt, a Dunától nem messze Albertfalván egy 60+ korú önkéntes társaság, és az Ő jó barátjuk a Civil Rádió. A Generációk éve és a NEFMI Kortárs pályázata alkalmából egyszer csak az jutott eszükbe, hogy jó lenne egy "Mesekincs kereső" vetélkedő játékot hirdetni háromgenerációs, családi alapon szerveződő csapatoknak, akik magyar népmesékből, hazai meseírók, költők, zenészek, bábosok, rajzfilmesek alkotásaiból felkészülve egy jót játszanának, miközben ösztönöznének a magyar meseirodalom olvasására.
A gondolatot tett követte, és összeállt egy nagypapákból és nagymamákból álló társaság, akik között van foglalkozásuk szerint egy médiához értő civil TV-s, egy mesemondó óvó néni, egy friss nyugdíjas pedagógus, egy könyvtáros, egy kiváló meseillusztrátor, egy népművelő és addig törték a fejüket, amíg kitalálták ezt a játékot.
Támogatóra talált a terv az Újbudai Kulturális Intézetnél és annak Albertfalvi Közösségi Házánál is. Elmondták Csukás Istvánnak Meseország öreg királyának és a Gryllus testvéreknek is az ötletet, akiknek nagyon megtetszett és rögvest el is fogadták a védnökségre való felkérést, mert Ők is fontosnak tartják a magyar mesék, gyermekversek népszerűsítését és a nemzedékek együttes játékát. Igen nagy tisztességnek tartották a szervezők, hogy a gyerekek és felnőttek kedves meseírója és a Kaláka Együttes pártfogásukba vették kezdeményezésüket, támogatóink között tudhattuk Nagy Bandó Andrást is, és azt gondolták, hogy bizonyára a jeles könyvkiadók is jó néven veszik a meseirodalom népszerűsítését, ezért arra kérték Őket, hogy jutalmazzák meg a vetélkedőben résztvevő csapatokat kiadásukban megjelent magyar mese és/vagy hangos könyvekkel, DVD-kel, ki-ki, amit adományozni képes.
Hát lássatok csudát a gyermekkönyvek kiadói néhány kivételtől eltekintve, szívesen adtak mesekönyveket, a Kolibri Színház gyermekelőadásokra ajánlott jegyeket és a Pátria Nyomda is csatlakozott az adományozók közé.
A vetélkedő szervezésének az volt a célja, hogy a magyar népmeséket, a magyar írók meséit, a költők alkotta gyermekverseket és megzenésítésüket, valamint a belőlük készült mesejátékokat, rajz-és mesefilmeket, a jelentkezők a játék során jobban megismerjék. A kincskereső utat a három nemzedék együtt bejárva fedezze fel - egymás számára is - a magyar nyelvű mesék gazdag kincstárát.
A 7+ 1 próba kitöltése egyben útlevél volt a Mesekincs-kereső kalandtúrára. A meseírás és a sikeresen kitöltött feladatlap alapján szakmai zsűri hívta meg a döntő játékra a legérdekesebb, fordulatokban gazdag, szellemesen fogalmazott történetek alkotóit és a 7+ 1 próbán sikeresen szereplőket. Végül 8 csapat és 40 versenyzője vett részt a döntő játékon igen nagy lelkesedéssel, és jöttek érdeklődő drukkerek is a közönség soraiba. A közel két órás több fordulós változatos játékon - a két fiatal játékvezetőnek is köszönhetően - még a kicsik is igen jól szórakoztak.
Az adományozók jóvoltából minden csapat kaphatott ajándékot. Az első három helyezett csapat pedig igen értékes díjakat vihetett haza. A zsűri mind a játékot, mind a csapatok teljesítményét kiválónak ítélte, a beérkezett meséket pedig kiadásra érdemesnek minősítették. Így volt, nem mese volt, aki nem hiszi, nézze meg a csatolt képeket és a 60+ Fotókör június 22-én 17 órakor nyíló kiállítását, a döntőn készített fotókból.
A beszámolót Borsó néni, a játék ötletgazdája készítette.